گیفت استاپ ، مرجع خرید انواع گیفت کارت

سوالات متداول

گیفت کارت چیست؟
+
برای کسب اطلاعات بیشتر از گیفت کارت و انواع آن وارد قسمت آموزش و مقالات شوید.
خرید با موفقیت انجام شد اما کد ارسال نشد؟
+
در نظر داشته باشید گاهی ممکن است ارسال کد خریداری شده با تأخیر 1 الی 5 ساعت صورت پذیرد. این تأخیر عمدتاً جهت بررسی خرید شما، توسط گروه پشتیبانی و حفظ امنیت حساب کاربریتان می باشد. همچنین در صورت بروز چنین مواردی، می‌توانید با پشتیبانی وبسایت از طریق ایجاد تیکت درحساب کاربری خود ارتباط برقرار کنید.
پول از حسابم کم شد ولی گیفت کارت ارسال نشد؟
+
اگر بعد از خرید یک محصول، پول از حساب بانکی شما کم شد ولی کد گیفت کارت برای شما ارسال نشده است، سریعاً با شرح موضوع از طریق ایجاد یک تیکت جدید با گروه مالی وبسایت ارتباط برقرار کنید. لازم به ذکر است، ارائه کد پیگیری بانکی در شرح موضوع بسیار ضروری است. در هنگام ساخت تیکت جدید، عملیات خرید مورد نظر را در قسمت "سفارش مربوطه" انتخاب نمایید. بدین‌ترتیب عملیات پشتیبانی و پیگیری سریع‌تر و راحت‌تر صورت می‌پذیرد.
کد گیفت کارت وارد میکنم خطا میده چیکار کنم؟
+
اگر جهت استفاده از کد خریداری شده، آن را وارد نمودید و با پیام خطایی مرتبط با کد گیفت کارت ارائه شده روبرو شدید، به راحتی با ایجاد یک تیکت جدید موضوع را با پشتیبانی وبسایت در میان بگذارید. به خاطر داشته باشید در هنگام ساخت تیکت جدید، عملیات خرید مورد نظر را در قسمت "سفارش مربوطه" انتخاب نمایید. بدین‌ترتیب عملیات پشتیبانی و پیگیری مورد پیش آمده سریع‌تر و راحت‌تر انجام خواهد شد.
امتیازگیری در سایت چطوریه؟
+
پس از هر خرید موفق با مراجعه به حساب کاربری، بخش گزارش خرید ها، پس از کلیک بر روی انتقال به کیف پول امتیاز خرید را دریافت نمایید.
چگونه احراز هویت کنیم؟
+
ابتدا، در بالای صفحه وبسایت سمت چپ، بر روی آیکون آبی رنگ "ورود/ ثبت نام" کلیک کرده و به بخش "حساب کاربری" بروید. سپس روی آیکون مداد روبروی "اطلاعات فردی شما" کلیک کنید. تمامی اطلاعات خواسته شده را با دقت و کاملا صحیح وارد نموده و گزینه "ثبت و بروزرسانی پروفایل" را کلیک کنید. سپس با بارگزاری تصویر روی کارت ملی و کارت بانکی خود (کارت بانکی‌ که با استفاده از آن، اقدام به خرید محصولات خواهید نمود) در کنار هم و در یک عکس و با پوشاندن نام پدر در کارت ملی و تاریخ انقضا و CVV2 روی کارت بانکی، منتظر تایید احراز هویت توسط وبسایت بمانید. خاطر نشان می‌کنیم که صاحب حساب کارت بانکی ارائه شده، می بایست خود شما باشید (کارت بانکی و کارت ملی به یک اسم باشد) و در نظر داشته باشید که تصویر باید کاملاً واضح و خوانا باشد.
لغو سفارش و برگشت وجه چطوریه ؟
+
- در صورت لغو سفارش از سوی این فروشگاه به دلیل عدم موجودی و مشکلات دیگر کل مبلغ سفارش پس از هماهنگی با کاربر به همان کارت بانکی که خرید از طریق آن صورت گرفته بازخواهد گشت. - در صورت لغو سفارش از سوی کاربر به دلیل عدم احراز هویت یا هر دلیل دیگر و درخواست برگشت وجه مبلغ 100.000 ريال برای سفارش ثبت شده تا مبلغ 5 میلیون ريال (در صورت اینکه مبلغ سفارش بیش از مبلغ 5 میلیون ريال باشد 10 درصد از کل مبلغ سفارش با توجه به قوانین جدید مالیاتی کسر می گردد) بابت کارمزد درگاه انتقال، کارمزد برگشت وجه و مالیات بر حساب این فروشگاه از وجه اولیه سفارش کسر گردیده سپس به همان کارت بانکی که خرید از طریق آن صورت گرفته بازخواهد گشت.

به راهنمایی بیشتری نیاز دارید؟

تیم پشتیبانی ما آماده پاسخگویی به سوالات شماست.